בדיקת איטום

אנחנו יכולים להוציא מאות שקלים , אם לא יותר, על איטום קירות או גגות, ועדיין לסבול מעוגמת נפש, לא רק זו שנגרמה לנו בגלל הסדקים השונים שעל הקיר אלא בגלל שהעבודה שהזמנו לא בהכרח היתה מקצועית.

בדיקות איטום באות לעזור לנו, גם לבחון את העבודה שהתבצעה בדיעבד, אך היא כלי שמשרת גם את בעלי המקצוע, המקצועיים שבהם, לבדוק האם העבודה שהם עשו טובה ואכן היא נתנה את התוצאות המיוחלות


כיצד מבצעים בדיקת איטום

חשוב להבהיר שבדיקות איטום משתנות בהתאם למקום בו בוצעה העבודה. במאמר זה נתייחס מן הסתם, לבדיקות איטום שמתבצעות הן על קירות פנימיים וחיצוניים, חלונות, דלתות , גגות ורצפה.


בדיקת איטום גגות 

השיטה המוכרת ביותר היא הצפה (ניתן למצוא אותן גם תחת הביטוי המטרה מלשון ממטרה). בדיקה זו נעשית גם אחרי שמסיימים לבצע איטום מרפסות, מקלחות ועוד. מדובר בשיטה פשוטה בה מציפים את הגג במים וכך אפשר לבדוק באופן ישיר האם הרצפה בו אטומה. הבדיקה תכלול גם התייחסות ספציפית למרזבים, תקינותם וניקיונם. חשוב להבהיר , מדובר בחלק בלתי נפרד מעבודות איטום ויש לוודקא שבחוזה עם קבלני איטום, סעיף זה מופיע.


בדיקת איטום קירות 

גם כאן ניתן לבצע בדיקת הצפה (יהיה יותר נכון לקרוא לזה כאן בדיקת המטרה), אך כאן קיימות שיטות נוספות לבדיקת איכות האיטום והיא דרך מערכת אינפרא אדום שמאפשרת לגלות האם הקיר אטום מחד ומאידך האם יש נזילה . בדיקה זו פופולארית מאוד גם לפני שמבצעים איטום, כאשר מתגלה נזילה במבנה.
בדיקה באמצעות מצלמה תרמית, נעשית לא רק בקירות חיצוניים או פנימיים אלא גם במרצפות בתוך הבית, אז יותר קשה לפעמים לבצע תהליך של המטרה ולכן מומלץ לעשות בדיקה זו


בדיקת איטום ממ"ד

מאחר וכאן החשיבות לאטימות איננה רק אסתטית או בטיחותית אלא גם ביטחונית, הרי שהבדיקה תכלול גם בדיקת טייח, וכן בדיקת אטימות של החלונות והדלתות. בדיקה זו מתבצעת על ידי מהנדס מורשה ועם סיומה תקבלו מדבקה שמאשרת את אטימות הממ"ד


בדיקת איטום מרפסות 

גם בבדיקת מרפסת נהוג לבצע בדיקת הצפה אך במקרה הנ"ל יש לבצע אותה לפני שמרצפים את האיזור, כדי שלא יהיה צורך לבצע הרמה של הרצפה במיוחד לצורך הבדיקה.


בדיקת איטום רצפה 

בדומה לבדיקת איטום קירות, גם כאן נבצע שימוש במצלמה תרמית, וכאן נדאג לעבור על אריח וכן על הפנלים. תזכרו שבעיות רטיבות ברצפה עלולות לגרום נזק לא רק לרצפה אלא לכל החדר, כולל הקירות החיצוניים והפנימיים.
 

מי עושה את הבדיקה ומתי

את הבדיקה נוהגים לעשות קבלני האיטום בעצמם. אנחנו יכולים לדרוש לבצע בדיקה משלנו גם באמצעות חברות בדיקת מבנים, על מנת שנהיה בטוחים שתוצאות הבדיקה אמינות. לא לחינם ההמלצה היא שכבר בחוזה יהיה מצויין שעל הקבלן לבצע בדיקת איטום, כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שהעבודה שתתבצע תהיה יסודית ומקצועית.

המלצה לסיום, את הבדיקה מומלץ לעשות לא רק אחרי עבודות איטום ספציפיות אלא גם לפני רכישת דירה יד שנייה, אחרי סיום בנייה של דירה חדשה וגם אם מתברר שישנה רטיבות באחד החדרים. כך תוכלו לדעת מה מצב הבית כולו, בכל שלב.
 
מעוניינים בבדיקת איטום? תשאירו פרטים ואנחנו נדאג שיחזרו אליכם בהקדם. בינתיים אתם מוזמנים לקרוא כאן מדריכים מקצועיים בתחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *